Drámai vereség a PLER otthonában…

Ismét óriási bravúr előtt állt a Mizse KC férfi csapata a második helyen álló PLER otthonában, de a az utolsó másodpercben, ziccerben megszólalt a nagyóra, így nem sikerült az egyenlítés

PLER – Budapest – Mizse KC 21 – 20 (10 – 10 )

Budapest, 150 néző. Vezette: Medve – Tarnavölgyi

Mizse KC: Lengyel – Drabant 1, Keresztes 4, Csapi, Vancsics 5(4/3), Zsolnai 1, Bán 2.

Csere: Mátrai (k), – Benke 4(1/1), Schäffer 3, Gábor, Spekhardt, Szajbert, Imregi, Polyák.

Edző: Nagy Károly

Kiállítás: 4, ill. 8 perc.

7-m-es: 1/1 ill. 5/4.

A hazaiak kezdték a játékot, s az első percben meg is szerezték a vezetést, de egy perccel később Bán egyenlített. Mindkét csapat elsősorban a védekezésben jeleskedett, így a nagy küzdelemben kevés gól esett. Grebenárék nem tudtak meglépni, rendre sikerült egyenlíteni Benkééknek, csak a nyolcadik, ill. a tizedik percben vezettek kettővel. A tizenharmadikban ismét egál, 6-6, s ez így ment a huszonhetedik percig, 9-9. A félidő vége előtt egy perccel Vancsics büntetőből szerzett góljával átvettük a vezetést, de a végéig még a pestiek is betaláltak, így döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok.

Szünet után a harmincnegyedik percig két-két gólváltás történt, 12-12, de ekkor homokszem csúszott a mizsei gépezetbe, amit a hazaiak könyörtelenül kihasználtak, öt góllal büntettek: negyvenedik perc, 17-12. Mindenki azt gondolta, hogy lefutott a mérkőzés, de szerencsére csapatunk nem így gondolkodott: Vancsics és Schäffer vezérletével elképesztő hajrát nyitottak, és tizenhat perc alatt, 7-2-es szériát produkálva 19-19-nél ismét egyenlő volt az állás! Négy perc volt hátra, és teljesen nyitott volt a mérkőzés, de sajnos ekkor ismét hazai percek következtek, – két gólt szereztek – de még mindig volt egyperc hátra, és emberhátrányban büntetőt sikerült kiharcolni. Benke állt oda, s nem hibázott ! A hazai edző időt kért, majd 18 másodpercig támadhattak, de kettő másodperccel a vége előtt labdát szereztünk, az előre vágott labdát a kilencesnél Gábor kapta meg, de mielőtt kapura lőhetett volna , megszólalt a záró jelzés, így elmaradt az egyenlítés!

Nagy Károly: Rettentően sajnálom játékosaim, hiszen ismét kiharcolták egy újabb bravúr lehetőségét, de elismerve saját hibáinkat is, azért a feltételek sem voltak egyenlőek, így most pont nélkül maradtunk. Ennek ellenére teljes mértékben bízom csapatomban, hogy teljesítjük a kitűzött célt!

Tovább tart a mizsei csoda…

Úgy tűnik, hogy a múlt heti bravúros békési győzelem nem csak „fellángolás” volta mizsei csapatnál, hanem kezd beérni Nagy Károly munkája,” vevő” a csapat az edző taktikai elképzelésére, amit újabb váratlan bravúr győzelemmel igazoltak Benkéék!
Mizse KC – Orosházi FKC – Linamar 22-21 (10 12)
Lajosmizse, 200 néző. Vezette: Gáspár – Vörös.
Mizse KC: Koncz – Drabant 1, Keresztes 3, Benke 4, Vancsics 7(1/1), Zsolnai 1, Bán 6.
Csere: Mátrai(k), Lengyel(k) – Csapi, Imregi, Szajbert, Polyák, Kollonay.
Kiállítás: 10 perc ill. 8 perc (egy kizárás)
7-m-es: 1/1 ill 6/3.
Magabiztosan kezdett a bajnokesélyes vendég csapat, sugárzott róluk a magabiztosság, ám már a mérkőzés elején számukra szokatlan dologgal találták magukat szembe: a hazai kapus, Koncz Péter magabiztosan hárította lövéseiket, sőt a büntetőiket is, valamint nem ízlett nekik csapatunk nyitott védekezése sem. Ekkor még nagyobb tudásuknak, rutinjuknak köszönhetően, -ha nehezen is- de két-három góllal vezettek, de a 25. percre utol érte őket a hazai csapat (8-8) de jobb hajrájuknak köszönhetően két gólos előnnyel térhettek pihenőre.
Szünet után újabb büntetőt hibáztak, majd gólt szereztek, így ismét háromra nőtt az előnyük. Ekkor azonban valami csoda történt a pályán: csapatunk valami elképesztő módon, mozgósítva rejtett tartalékaikat, állva hagyta az éllovas vendégeket, zsinórban szerzett öt góljukkal, 15-13-ra módosítva az állást! A vendégek nem értették, hogy mi történik a pályán, de azért zárkóztak: 46. perc, 17-16, de egyenlíteni nem tudtak, sőt három hazai találattal már négyre nőtt Vancsicsék előnye az 51. percre! Elkeseredett küzdelem folyt a pályán de még sok idő volt hátra és 57:58-nál, 21-18-as hazai vezetésnél, emberelőnyben időt kértek a vendégek: Bakó Botond edző varázs igékkel látta el csapatát: a folytatásban pillanatok alatt egy „kínai” góllal jelezték, hogy még nem könyvelték el a vereséget, és emberfogásra álltak át, amivel zavart is okoztak a támadásunkban, megszerezve a labdát, ismét gyors gólt szereztek. Ekkor hiába egészültünk ki, kivédekezték támadásunkat, majd újabb emberhátrányba kerülve, gólt szereztek, másfél perc alatt ledolgozva ezzel három gólos hátrányukat (21-21). Ekkor hazai időkérés következett, és még negyven másodperc volt hátra, támadásunkban Drabant a jobb kettes pozícióba keveredve, betörésből a kapus lába között a hálóba talált! De még mindig nem volt vége, az utolsó másodpercekben az egyenlítésért támadhattak a vendégek, de egy rossz passz megpecsételte sorsukat, és kezdődhetett az ünneplés a csodálatos győzelem tudatában.
Nagy Károly: Hősiesen küzdő csapatom emberfeletti küzdelemben, nagyszerű kapusteljesítménnyel a hátuk mögött, a taktikai utasításokat maradéktalanul betartva –óriási meglepetést okozva- csodálatos győzelmet aratott!

Bravúros győzelem Békésen

A kiesés ellen küzdő, továbbra is tartalékos mizsei csapatnak a papírforma szerint nem sok esélye volt a dobogón tanyázó Békés otthonában, de ezúttal borult a papírforma!
Békés – Drén KC – Mizse KC 26 – 27 (14-12)
Békés, 250 néző. Vezette:Csányi – Drinóczi
Mizse KC: Koncz – Drabant 1, Keresztes 2, Benke 7(1/1), Vancsics 8(5/4), Zsolnai 3, Bán 4.
Csere: Mátrai (k), Lengyel (k) – Csapi, Imregi 2, Szajbert, Kollonay, Polyák.
Mb. edző: Sápi Zsombor
Kiállítás: 16 perc ill. 14 perc (Szajbert kizárás) 7-m-es: 5/3 ill. 6/5.
A hazai csapat kezdte jobban a mérkőzést, 2-0-ra vezettek, de Vancsics találatával a Mizse is elkezdte termelni a gólokat,egészen a 18. percig minden hazai találatra tudtunk válaszolni, és így 9-8 volt az állás. Gigászi küzdelem volt a pályán, és az elkövetkező 10 perc a hazaiak fölényével telt el, el is húztak hárommal, de a félidő végére sikerült kettőre faragni az előnyüket.
A második félidőt góllal kezdtük, de ismét háromra nőtt a hazaiak előnye. A békésiek a várakozással ellentétben nem tudtak háromnál többel ellépni, mert hősiesen küzdött csapatunk.A hazai közönség ezt nehezen viselte ,egyre többet elégedetlenkedtek, mert arra számítottak, hogy lerohanják csapatunkat, ami viszont nem jött össze nekik, mert ragadtunk rájuk, mint a pióca. A 45. percre egy gólra sikerült faragni hátrányunkat, de ezután ismét kettő lett közte. egyre türelmetlenebb lett a hazai csapat is szurkolóikkal együtt, és megrökönyödve látták, hogy a 48. percben 48. percben kiegyenlített csapatunk, sőt az 50 percben a vezetést is átvettük a legnagyobb megdöbbenésükre. A következő támadásukat sikerült kivédekezni, majd az ellentámadást követően büntetőhöz jutottunk. Ekkor óriásit hibáztak a játékvezetők, hiszen Vancsics gólját elvették, mondván, hogy egy játékosunk a lövés előtt belépett a kilences vonalon! Ha ez így volt, akkor is ismétlést kellett volna ítélni, de nem történt! Az izgalmak egyre fokozódtak, a hazaiak ellentámadásuknál büntetőhöz jutottak, amit viszont elhibáztak! Forrtak az indulatok a pályán, és a nézőtéren egyaránt, miközben újabb gólt szereztünk, Keresztest vérző arccal, félig ájultan kellett letámogatni. A hazaiaknak közben sikerült az egyenlítés, de még volt hátra négy perc. Ezután 25-24-re, majd 26-25 re vezettünk, de a hazaiak támadhattak, ám ekkor Szajbert piros lapos kizárást kapott! Emberhátrányban védekeztünk, de húsz másodperccel a vége előtt kiegyenlítettek. Időkérésünk után támadhattunk, majd Benke az utolsó pillanatban gólt lőtt, az eredményjelző sípja pedig megszólalt, csapatunk pedig örömittasan ölelkezett a pályán, amikor is kiderült, hogy még kettő másodperc van hátra. Oláh Gábor állt oda a középkezdéshez, de lövését sikerült blokkolni, így valósággá vált a csoda, hiszen otthonában győztük le a dobogós békési csapatot!
Sápi Zsombor: amit láthattunk, az maga a csoda, hiszen erre az eredményre senki sem számított, de csapatunk idegtépő, hősies küzdelemben fölül írta a papírformát. Óriási gratuláció a CSAPATNAK!

Izgalmak nélküli megyei rangadó – vendéggyőzelemmel…

Az egyébként is tartalékos mizsei csapatból a játékot sérülten vállaló Scheuring a mérkőzés elején, majd Koncz kapus a második félidő elején, sérülés miatt kivált a játékból, így csak a vendég győzelem nagysága maradt kérdéses a mérkőzés végére.

Mizse KC – KTE Piroska szörp 15-27 (9-14)

Lajosmizse,200 néző. Vezette: Rontó – Szanyi.

Mizse KC: Koncz – Drabant, Scheuring, Keresztes 1, Benke 5, Vancsics 3 (2/2), Bán 2.

Csere: Mátrai (k) – Lengyel (k) – Imregi 2, Szajbert 1, Polyák 1, Csapi, Schaffer, Spekhardt,

Zsolnai.

Kiállítás: 12 perc ( egy kizárás) ill. 10 perc.

7-m-es: 2/2 ill. 4/3.

a hazai csapat kezdett jobban, 3-1 es vezetést szerzett, de hét perc után „vendég percek” következtek: Podoba kapus megbabonázta a mizseieket, akik egymás után hagyták ki a nagyobbnál nagyobb ziccereket, így a huszadik percben már 4-8 állt a táblán. Innen a félidő végéig kiegyenlített játék következett, és öt gólos vendég vezetéssel zárult a félidő.

A második félidő első felében ismét a kecskeméti csapat akarata érvényesült a pályán a hitét vesztett mizseiekkel szemben, hiszen jelentős előnyt szerezve 11-22 es előnyre tettek szert. Az utolsó negyed órában már alább hagyott a kecskeméti lendület, de így is jelentős különbségű győzelmet arattak a széteső mizsei csapat felett.

Nagy Károly: Jó kezdés után saját magunkat vertük meg a rengeteg hibával, kihagyott ziccerrel, és a második félidőre már hitehagyottan játszottunk, aminek ez lett a következménye.

Várható vereség Algyőn….

Különböző okok miatt hat játékosát kellett nélkülöznie Nagy Károly edzőnek a bajnokság élmezőnyébe tartozó Algyő otthonában megrendezett mérkőzésen, így nem sok jóra számíthatott a végeredményt illetően.
CONTITECH FKSE ALGYŐ – MIZSE KC 36-26(17-13)
Algyő, 150 néző. Vezette: Győr- Hadas.
Mizse KC: Koncz – Drabant, Scheuring 9, Keresztes, Benke 3, Vancsics 5, Bán 8.
Csere: Mátrai (k), Lengyel (k), – Polyák 1, Szajbert, Csapi,Kollonay, Zsoldos.
Kiállítás: 10 ill. 6 perc.
7-m-es: 1/1 ill. 1/1.
Remekül kezdte a mérkőzést a tartalékos Mizse, hiszen 0-3, 1-4, majd a 13. percben 5-9 állt az eredményjelzőn. Nem igazán talált „fogást” a vendégeken a hazai csapat,bár mindent elkövettek a felzárkózás érdekében. Sajnos érezni lehetett, hogy idő kérdése, meddig bírják a vendégek. Fáradni kezdtek Benkéék, a hazaiak pedig felzárkóztak, és a24.perc egál állása után kivágtak egy huszáros félidei hajrát, négy gólos előnnyel zárva a félidőt.
A második félidő elején ott folytatták, ahol befejezték szünet előtt, és négy góllal nyitottak, amivel el is döntötték a mérkőzést. Ebben az összeállításban esélye sem lehetett a Mizsének a folytatásban, így a hátralévő időben a tisztes helytállásért küzdöttek. A hátralévő időben kiegyenlítettebbé vált a játék, de így is tíz gólos különbséggel győztek a hazaiak.
Nagy Károly: Ezzel a felállással 25 perc jó teljesítményre voltunk képesek, ami ezen a szinten ennyi-re elég. Nem adjuk fel, folytatjuk a harcot a bentmaradásért.

Megyei I. o. Női bajnoki kézilabda mérkőzés Kalocsai KC – Mizse KC 24-23 (9-10)

Kalocsa, 100 néző, vezette: Horváth – Simó

Mizse KC: Szentesi-Kovács (k) –Bujdosó 6, Radva 1, Sápi, Tóth, Pető 8(5/5), Kóra 4

Csere: Rapi B., Kovács E., Kovács N., Hriazik An., Hriazik Ad., Barta, Vizi, Vida

Edző: Mátrai Péter

Kiállítás: 10 perc ill. 6 perc

7m-es: 2/1 ill. 5/5

Az esélytelenek nyugalmával lépett pályára tartalékos csapatunk a bajnokjelölt Kalocsa otthonában, ahol a lányok megilletődötten kezdtek a hazai „B-közép” zajos szurkolása közepette. Tíz perc után megnyugodtak a lányok, fokozatosan átvették a vezetést, majd a gólzáporos győzelemben reménykedő hazai szurkolók legnagyobb megdöbbenésére egy gólos előnnyel vonulhattak pihenőre lányaink.

A második félidő közepén a fáradtság jelei mutatkoztak csapatunknál, a hazaiak átvették a vezetést, de nem adtuk fel, visszavettük a vezetést, de a véghajrában óriási izgalmak közepette, a bajnokjelölt kicsikarta a győzelmet.

Mátra Péter: Ha egy kicsit jobban összpontosítunk, óriási meglepetést okozhattunk volna. Bosszantó, hogy második mérkőzésünkön is egy góllal kaptunk ki, ennek ellenére óriási dicséret jár csapatomnak!

Elmaradt a bravúr, vereség a Nyíregyháza ellenében…

A remek tavaszi rajt után nagyon készült a mizsei csapat az újabb sikerre, de ezúttal elmaradt a hőn áhított győzelem.

Mizse KC – Nyíregyházi SN Kft 27-30 (14-17)

Lajosmizse,150 néző. Vezette: Sándor – Szikszai.

Mizse KC: Lengyel – Drabant 3, Scheuring 5, Keresztes 2, Benke 5, Vancsics 6(2/2), Bán.

Csere: Mátrai (k) – Gábor 2, Schaffer 4, Spekhardt, Szajbert, Csapi, Polyák, Imregi, Zsolnai.

Kiállítás: 8 ill. 4 perc.

7-m-es: 2/2 ill. 2/2.

Kezdés után a vendégek szerezték meg a vezetést, majd az ötödik percig kellett várni az egyenlítő gólra, de a folytatásban ismét a nyírségiek voltak a magabiztosabbak, el is húztak 3-1-re, majd 4-2-re vezettek. A folytatásban a 13. percig kellett várni az egyenlítésre, ami Scheuring negyedik találatával jött össze. Sajnos ismét a vendégek percei következtek, négy gólt lőttek válasz nélkül, így jelentősebb előnyre tettek szert. Csikorgott a hazai gépezet, és 6-9 után ismét három vendég gól következett, így a 20. percben hatra nőtt a nyírségi előny. Ekkor kicsit össze kapta magát a hazai gárda, hiszen egy-egy találat után most a Mizse lőtt négyet, kettőre csökkentve a hátrányt. Öt perc volt még hátra a félidőből, és a hátra lévő időből a vendégek jöttek ki jobban, így három gólos előnnyel fordulhattak.

Szünet után sajnos ismét vendég gólok következtek, -három is- így ismét hatról kellett megkezdeni a felzárkózást. Ezt egy 5-1-es hazai rohammal sikerült is, hiszen a 42. percben ismét kettőre jött felcsapatunk, ismét nyílt lett a mérkőzés. Az újbóli felzárkózás azonban jelentős energiába került, a rutinos vendégek pedig tartani tudták az előnyüket, a hazaiak hiába rohamoztak elkeseredetten, nem sikerült közelebb férkőzni ellenfelükhöz. Az esély még az utolsó percekre is megmaradt, hiszen az 58. perben 27-29 volt az állás, de a végjátékban még a vendégek szereztek egy gólt, beállítva ezzel a végeredményt.

Nagy Károly: Fájó vereséget szenvedtünk, mert rosszul kezdtük a mérkőzést. Sajnos, amit a félidőre felépítettünk, azt a II. félidő elején ismét elrontottuk, és mindent kezdhettünk előröl, amiből ennyi jött ki! Vereségünk legfőbb oka, hogy gyors, és könnyű gólokat tudott szerezni ellenfelünk, és a kapusteljesítményünk ezúttal elmaradt az elvárhatótól.

MENEKÜLÉS A GYŐZELEMBE…

Az elmúlt héten – kettős térdszalag szakadás miatt – irányítóját, Hollós Mátét elvesztő mizsei csapat három új játékossal (Gábor, Spekhardt, Keresztes) felállva, az „életben maradásért” játszva rendkívül értékes győzelmet aratott Törökszentmiklóson!

TÖRÖKSZENTMIKLÓSI SZÉKÁCS KE – MIZSE KC 26-32(13-17)

Törökszentmiklós, 200 néző. Vezette. Kiu Gábor – Kiu Tamás

Mizse KC: Lengyel – Drabant 5, Scheuring 4, Keresztes 2, Benke 2, Vancsics 11, Bán 5.

Mátrai (k), Koncz (k) – Szajbert, Csapi, Gábor, Polyák, Imregi 2,Spekhardt 1, Zsolnai.

Edző: Nagy Károly.

Kiállítás: 6 rerc, ill. 14 perc.

7-m-es: 2/1 ill. 1/1.

Döcögősen indult a mérkőzés a nagy tét miatt mindkét csapat számára, hiszen a 4. percben esett az első gól a hazaiak jóvoltából, amit rövidesen meg is dupláztak. A mizsei csapat nem érezte a játék ritmusát, s már 4-2-re mentek a hazaiak. Szerencsére Vancsicsék össze kapták magukat, és a 13. percben már ők vezettek (4-5). Ekkor még egyenlítettek a hazaiak, de mint utólag kiderült, a mérkőzésen utoljára. Vancsics remek napot fogott ki ezen a mérkőzésen, szebbnél szebb gólokat szerzett, de Scheuring és Drabant is kivette részét a gólgyártásból, így a félidő végére fölöttébb biztató, négy gólos előnnyel vonulhattak pihenőre.

Szünet után kiegyenlítettebb lett a játék képe, a hazaiak mindent egy lapra föltéve rohamoztak az egyenlítésért, és az irányító-beálló kapcsolatukkal rendre eredményesek tudtak lenni, de két gólnál nem tudtak közelebb kerülni. Vancsics továbbra is villogott, és Bán is ráérzett a gólörömre, így a félidei négy gólos előnyt kettővel megtoldva, hat góllal diadalmaskodtak, helyet cserélve ezzel a tabellán.

Óriási csata dúl a kieső helyek elkerüléséért, de a remek tavaszi rajt (két győzelem) bizakodásra ad okot a mizsei szurkolók számára. Joggal bízhatunk abban, hogy Nagy Károly mester irányításával kiharcolja a csapat az NB-I/B-s tagság meghosszabbítását!

Nagy Károly edző: Irányítónk elvesztése nehéz helyzetet teremtett, az új játékosok beépítéséhez pedig idő kell, így,- ha helyenként erőlködve is- de fokozottan értékes győzelmet arattunk a kellemetlen stílusú Székács otthonában.

SIKERES TAVASZI RAJT MIZSÉN …

A nehéz helyzetben lévő Mizse KC csapata remekül kezdte a tavaszi idényt, hiszen nem várt magabiztos győzelmet aratott.

MIZSE KC – BALASSAGYARMATI KÁBEL SE 28-22 (13-10)

Lajosmizse, 150 néző, vezette: Fekete – Tóth

Mizse KC: Lengyel (k) – Drabant 1, Scheuring 7, Benke 2, Hollós 5, Bán 8, Vancsics 3(1/0)

Csere: Koncz (k), Mátrai(k) – Imregi 1, Polyák 1, Zsolnai , Szajbert, Kollonay, Csapi

Kiállítás: 12 perc + kizárás (Benke) ill. 6 perc

7m-es: 1/0 ill. 7/6

A harmadik percig kellett várni az első gólra, Hollós találatával a Mizse szerzett vezetést, de a 7. percben már a vendégek vezettek (1-2). Hamarosan három hazai gól következett, ám a palócok nem hagyták magukat, a 16. percben 6-6 állt az eredményjelzőn. Remek hazai percek következtek, hiszen négyet szereztek zsinórban Bánék, így megugrottak 10-6-ra. Sajnos ezek után egy ártalmatlannak tűnő ütközés után kizárták a játvezetők Benkét, és félő volt, hogy a csapat ezt nem tudja elviselni, de szerencsére nem így történt. Ezen a napon volt tartása a csapatnak, és ha lehet, még nagyobb elánnal küzdöttek, és a félidő végéig sikerült megtartani háromgólos előnyt a négyből.

Szünet után gyorsan beköszöntek a vendégek kétszer, és teljesen nyílt lett újra a mérkőzés. Szerencsére a mizsei csapat nem ezzel foglalkozott, hanem Bán vezetésével – aki nagyon élt ezen a mérkőzésen – bemutattak egy 6-0-ás szériát, ami kissé megrogyasztotta a vendégeket. Ám ekkor még sok idő volt hátra (20 perc) és össze is kapták magukat így ettől kezdve kiélezetté vált a játék, de okosan, taktikusan játszott a Mizse, így öt gólnál nem tudtak közelebb férkőzni a vendég csapat, így magabiztos győzelmet aratott a Mizse KC csapata.

Nagy Károly: Gratulálok csapatom első közös tétmérkőzéséhez, ezen az estén a csapategység volt az erősségünk, megfűszerezve néhány jó egyéni teljesítménnyel.